Imobilul scolii

Marimea unei scoli de soferi,din punctual de vedere al ARR este data de marimea salilor in care se desfasoara cursurile teoretice. Clasele noatre spatioase, si dotate cu aparatura de ultima generatie va asteapta pentru definitivarea pregatirii teoretice.

Din punct de vedere al dotarii materiale:

ATENTIE: Marimea unei scoli de soferi,din punctual de vedere al ARR este data de marimea salilor in care se desfasoara cursurile teoretice.

Din punct de vedere al dotarilor imobiliare scoala de soferi dispune de:

  • Sali de legislatie rutiera cu 40 si 30 de locuri, dotate cu planse, table magnetice, videoproiectoare, calculatoare prevazute cu softuri educationale semafoare si machete stradale.
  • O sala de cunoastere a autovechiculului cu 30 de locuri dotata cu planse, table magnetice, videoproiectoare, calculatoare cu softuri educationale, transmisie, machete instalatii, sisteme de rulare si franare

In aceste sali puteti studia dupa softuri de ultima generatie atat din tarile UE cat si din alte tari.

Totodata tot aici puteti efectua si testari teoretice asemenatoare cu cele de la examen, simulari ale examenului pentru obtinerea permisului de conducere.

In acelasi loc veti gasi si un secretariat spatios in care un personal bine pregatit va ajuta in orice problema de natura otrganizatorica. Totodata aici veti gasi expuse toate informatiile care va intereseaza.

Scroll to Top Call Now Button