Avantajele scolii

Avantajele scolii noastre

  • Amplasare: Scoala se afla amplasata stradal in intersesctia sos. Pantelimon cu Sos. Morarilor – Fundeni, usor de ajunsi si de gasit (Tramvai 14, 55, 46) + Autobuz (104, 253) + Metrou (statia Costin Georgian)
  • Diversitate de cursuri oferite: Curs normal, Curs cu orar preferential, Curs de protocol
  • Dimensiune – Oferim scolarizare pentru toate categoriile A, B, C, CE, D , in acelasi loc si puteti beneficia de ofertele noastre pentru mai multe categorii – Capacitate foarte mare de scolarizare.
  • Experienta – peste 10.00 de elevi scolarizati
  • Promovabilitate foarte mare atat la examenul teoretic cat si la cel practic.
  • Pregatirea instructorilor auto: Calmi, experimentati si atestati in domeniu, lectii interactive efectuate cu ajutorul unor softuri de ultima generatie, acoperirea integrala a programei scolare.
  • Simulare examen teoretic 9monitor touch screen + softuri asemanatoare D.R.P.C.I.V) – simulare examen practic pentru evaluare si corectare.
  • Profesionalism si seriozitate – Respectarea tuturor oblicatiilor contractuale. In fiecare an numarul elevilor scolarizati este in crestere datorita calitatii serviciilor oferite – Asigurarea la examen a autovehiculului pe care s-a efectuat pregatirea.

Avand o vechime de peste 10 ani in domeniu, si bazandu-ne pe experienta acumulata in timpul pregatirii a mii de elevi, scoala noastra va asteapta asigurandu-va cele mai bune conditii de instruire. Dintre acestea marea majoritate ne-au devenit colegi de trafic, gradul de promovabilitate al scolii fiind foarte ridicat Scoala este localizata in intrersectia soseaua Pantelimon cu soseaua Morarilor – Fundeni fiind usor de gasit si de ajuns cu mijloacele de transport in comun

Profesorii nostri va asteapta la orele de pregatire teoretica, in sali largi, spatioase, dotate cu aer conditionat si aparatura de ultima generatie (soft-uri didactice, monitoare touch screen, simulatoare teoretice). Pentru a va perfectiona pregatirea teoretica va stam la dispozitie cu un program extins. Deasemeni pentru pregatirea practica scoala beneficiaza de aportul a peste 15 instructori competenti calmi si experimentati. Daca vrei un instructor auto bun… ? Nu avem, toti instructorii nostri sunt excelenti!! Cursurile noastre sunt competitive din punct de vedere al tarifelor si al calitatii serviciilor oferite. Toti instructorii nostri sunt atestati, pregatiti si calmi. Oferim cursuri de conducere preventiva si non agresiva. La cursurile noastre se tin discutii libere privitoare la orice subiecte aferente atat in sali cat si in masina. Pentru rezolvarea problemelor organizatorice secretariatul nostru cat si conducerea scolii va sta la dispozitie cu un program extins: Luni- Vineri: 09:00- 20:00 si Sambata: 09:00- 13:00. Tot pentru pregatirea practica scoala dispune de un parc modern de autovehicule: Skoda Octavia, Mercedes A Class , Dacia Logan, Renault Clio, Opel Corsa, Chevrolet Aveo si Jeep Grand Cherokee. Scoala dispune de motociclete Cagiva Roaster, Suzuki gn Kawasaki Yamaha si Honda Pentru profesionisti le oferim o pregatire practica conform programelor scolare desfasurata pe camion Mercedes LK + remorca si autobuz Steyr Pentru a economisi timpul elevilor scoala ii ajuta cu intocmirea dosarului punand la dispozitie toate formularele necesare precum si colaborarea cu cabinetul medical si psihologic.

Scroll to Top
Call Now Button