Despre scoala de soferi

DESPRE NOI

S.C.  AUTOSPORT DRIVING CENTER  SRL  PREGATESTE  CONDUCATORI AUTO  CATEGORIILE   A,B,BE,C,CE,D

SCOALA  FUNCTIONEAZA  IN BAZA  AUTORIZATIEI  NR.  AS 0006126  EMISA DE A.R.R.

SCOALA A FOST  AVIZATA PRIMA  DATA IN 2002.

DIN PUNCT DE VEDERE AL DOTARILOR  IMOBILIARE  SCOALA  DISPUNE DE :

v      2 SALI LEGISLATIE RUTIERA CU 40 SI 30 LOCURI,  DOTATE CU PLANSE, TABLE MAGNETICE , VIDEOPROECTOARE, CALCULATOARE  SI SOFTURI  EDUCATIONALE, SEMAFOARE, MACHETE STRADALE

v      O SALA DE CUNOASTERE A AUTOVEHICULULUI  CU 30 DE LOCURI, DOTATA CU PLANSE, TABLE MAGNETICE , VIDEOPROECTOARE, CALCULATOARE  SI SOFTURI  EDUCATIONALE, SEMAFOARE, MACHETE ,MOTOARE, TRANSMISIE,MACHETE INSTALATII, SISTEME DE RULARE SI FRANARE.

DIN PUNCT DE VEDERE AL PARCULUI AUTO  SCOALA DISPUNE DE :

v      PENTRU CATEGORIA  ‘A” – MOTOCICLETE  CAGIVA ROASTER,SUZUKI GN, SUZUKI GS 500,HONDA CB 500,DE ASEMENI SCOALA DISPUNE DE POLIGON PROPRIU CU TOATE DOTARILE PENTRU  SUSTINEREA EXAMENULUI.

v      PENTRU CATEGORIA “B” – SCOALA DISPUNE DE UN PARC VARIAT DE AUTOVEHICULE CUM AR FI:   –  SKODA OCTAVIA ,CHEVROLET AVEO, DACIA LOGAN DIESEL,DACIA LOGAN BENZINA,RENAULT CLIO,DAEWOO MATIZ

v      PENTRU CATEGORIA “C” – DISPUNEM DE : CAMION MERCEDES LK 1324

v      PENTRU CATEGORIA “CE” – DISPUNEM DE : CAMION MERCEDES LK 1324 + REMORCA REMA

v      PENTRU CATEGORIA”D”: DISPUNEM DE  AUTOBUZ  STEYR SL 280

TOATE AUTOVEHICULELE NOASTRE  AU ASIGURARI DE RASPUNDERE CIVILA,CASCO, SI PENTRU TERTA PERSOANA ,PRECUM SI INSPECTiE TEHNICA PERIODICA SCOALA  EFECTUATA LA ZI SI  SUNT IN PERFECTA STARE DE FUNCTIONARE . DE ASEMENI TOATE AUTOVEHICULELE NOASTRE SUNT AGREEATE  PENTRU ACTIVITATEA DE SCOALA DE SOFERI ;

DIN PUNCT DE VEDERE AL PERSONALULUI

–          PENTRU PREGATIREA TEORETICA SCOALA BENEFICIAZA DE APORTUL A TREI PROFESORI DE LEGISLATIE RUTIERA, DOI PROFESORI CUNOASTEREA AUTOVEHICULULUI SI MECANICA SI UN MEDIC PRIM AJUTOR

–          PENTRU REZOLVAREA TUTUROR PROBLEMELOR ORGANIZATORICE LEGATE DE  SECRETARIAT (ASISTENTA INSCRIERE, ELIBERARE FORMULARE,ASISTENTA ALCATUIRE DOSAR, PROGRAMAREA ORELOR DE LEGISLATIE SI CONDUCERE ETC. ) BENEFICIEM DE APORTUL  A  TREI SECRETARE AMABILE SI PREGATITE. DE ASEMENI CONDUCEREA SCOLII VA STA ORICAND LA DISPOZITIE PENTRU REZOLVAREA ORICAROR PROBLEME APARUTE.

IMPORTANT !!!!!!

TOT PERSONALUL NOSTRU ESTE ATESTAT PROFESIONAL DE AUTORITATILE COMPETENTE,SI SELECTIONAT CU ATENTIE.

DE ASEMENI PENTRU REZOLVAREA PROBLEMELOR CU SECRETARIATUL SCOALA VINE IN INTAMPINAREA DUMNEAVOASTRA CU UN PROGRAM EXTINS AL SECRETARIATULUI, LUNI-VINERI: 09-20, SAMBATA : 09-13

IN CEEA CE PRIVESTE EFECTUAREA ORELOR TEORETICE SCOALA PUNE LA DISPOZITIE UN PROGRAM EXTINS SI PERMANENT DE CURSURI TEORETICE ;

REFERITOR  LA ORELE DE CONDUCERE PRACTICA ACESTEA  VOR FI STABILITE DE COMUN ACORD CU VIITORII ELEVI

PENTRU INTOCMIREA DOSARULUI VETI GASI LA SEDIUL SCOLII TOATE FORMULARELE NECESARE. PENTRU A ECONOMISI TIMPUL ELEVULUI TOATE DOCUMENTELE NECESARE PENTRU DOSARSE  SE POT OBTINE DE LA SEDIUL  SCOLII( MAI PUTIN CAZIERUL JUDICIAR) PRIN INTERMEDIUL COLABORARILOR CU CABINETE PSIHOLOGICE SI MEDICALE AUTORIZATE AL CAROR PERSONAL  SE DEPLASEAZA LA SEDIUL SCOLII.

VENIM IN INTAMPINAREA NEVOILOR DUMNEAVOASTRA CU O VARIETATE LARGA DE CURSURI SI OFERTE, ELEVII  AVAND POSIBILITATEA DE A-SI PROCURA TOATE MATERIALELE  DIDACTICE  NECESARE PENTRU  PROMOVAREA EXAMENULUI DIRECT DE LA SEDIUL SCOLII.

Scroll to Top
Call Now Button