Cea mai buna scoala de soferi 2013-2014 !

ESTE – OFICIAL – CEA MAI BUNA SCOALA DE SOFERI

Directia Regim Permise de Conducere si Înmatriculare a Vehiculelor a publicat statisticile pentru anul 2013 privind promovabilitatea la primul examen pentru scolile de conducatori auto, la nivel national.

top-autosport-promovabilitate
Top promovabilitate 2013-2014

Potrivit acestor date, Autosport Driving Center este prima în topul scolilor din Bucuresti cu peste 500 candidati examinati, în privinta ratei de promovabilitate: 46,86%, 843 candidati examinati, 395 candidati admisi.

Scoala soferi
Scoala  de soferi

Dan Calinescu, Director General Autosport Driving Center – “Este o recunoastere care ne onoreaza si ne responsabilizeaza în acelasi timp. Ni se confirma faptul ca Autosport Driving Center are cei mai buni instructori si profesori, care obtin cele mai bune rezultate, datorate si implementarii unei metode proprii de învatamânt. stim de asemenea ca avem o contribuie importanta la formarea de conducatori auto bine pregatiti si responsabili si speram ca proiectele noastre viitoare sa contribuie si la îmbunatatirea cadrului legislativ în acest sens.”

Autosport Driving Center figureaza si în topul scolilor de soferi dupa rata de promovabilitate cu peste 100 candidati examinati, pe locul 5, precum si pe locul 6 în topul scolilor de soferi dupa numarul de candidaai examinati, în conditiile în care primele locuri sunt ocupate de scoli care au un numar limitat de elevi si pregatesc exclusiv pentru categoria A – unde gradul de promovabilitate este cel mai ridicat dintre toate categoriile.

Cu o experienta de peste zece ani în domeniu, Autosport Driving Center desfasoara cursuri de pregatire în vederea obtinerii permisului de conducere pentru categoriile: A, B, BE, C, CE, D, preocupata fiind permanent de cresterea calitatii serviciilor oferite, cunoasterea celor mai noi reglementari în domeniu si a celor mai avansate metode de transmitere a cunostintelor, aplicate în tarile europene.

Scroll to Top
Call Now Button