Cea mai buna scoala de soferi in 2018

Scoala de soferi Autosport
Cea mai buna scoala de soferi in 2015, 2016 si 2017si 2018 !

Pentru al patrulea an consecutiv, Scoala Autosport ocupa in statisticile Directiei Regim Permise de Conducere, locul intai in topul scolilor de conducatori auto, cu cel mai mare grad de promovabilitate la primul examen.

1.251 candidati examinati, 566 candidati admisi si 65,36% rata de promovabilitate sunt cifrele care fac mandri de munca lor instructori si elevi deopotriva.

Cea mai buna scoala de soferi
Cea mai buna scoala de soferi

Promovabilitatea scolii de soferi in 2015

Se spune ca este greu sa castigi un titlu, dar si mai greu sa-l aperi! A fost, intr-adevar, greu, dar noua ne-a reusit si suntem foarte mandri de asta! Ni s-a reconfirmat nu doar ca facem lucrurile asa cum trebuie, dar ca o facem la cel mai ridicat nivel. Ca avem cei mai bine pregatiti profesori si instructori si ca elevii nostri au devenit conducatorii auto bine pregatiti si responsabili pe care ii intalniti acum in trafic. Multumesc tuturor celor care au contribuit la asta! – Dan Calinescu, Director General Autosport Driving Center.

Promovabilitatea scolii de soferi in 2016

Cu o experienta de peste zece ani in domeniu, Autosport Driving Center desfasoara cursuri de pregatire in vederea obtinerii permisului de conducere pentru categoriile: A, B, BE, C, CE, D, preocupata fiind permanent de cresterea calitatii serviciilor oferite, cunoasterea celor mai noi reglementari in domeniu si a celor mai avansate metode de transmitere a cunostintelor, aplicate in tarile europene.

Promovabilitatea scolii de soferi in 2017

Pentru a treia oara consecutiv, scoala de soferi Autosport Driving Center, s-a clasat pe primul loc in topul scolilor de soferi din Bucuresti cu peste 500 de candidati scolarizati pe an (conform statisticii D.R.P.C.I.V.). Multumim tuturor celor care au contribuit la acest succes. Acest lucru ne onoreaza si ne obliga sa continuam pe aceeasi linie a cresterii calitatii serviciilor oferite.

Promovabilitatea scolii de soferi in 2018

Pentru a patra oara la rand, Autosport Diving Center ocupa locul 1 in topul promovabilitatii conform D.R.C.I.V; Ne referim la scolile mari care pregatesc minim 700 de elevi pe an. Constatam cu bucurie ca gradul de promovabilitate al elevilor pregatiti in ultimul an a crescut semnificativ de la 48% la 65% ceea ce reflecta preocuparea continua a personalului pentru calitatea serviciilor oferite.

Scroll to Top
Call Now Button