Sediile scolii Autosport

Despre imobilele scolii.

Scoala Autosport dispune de sedii in mai multe sectoare ale capitalei astfel incat veti gasi usor un punct de lucru apropiat pentru efectuarea formalitatilor de informare,inscriere,completarea actelor din dosar cat si pentru orele de legislatie

Marimea unei scoli de soferi ,din punctul de vedere al ARR este data de dimensiunea  salilor in care se desfasoara cursurile teoretice. Clasele noastre spatioase, si dotate cu aparatura de ultima generatie va asteapta pentru definitivarea pregatirii teoretice. Toate salile dispun de videoproiector, calculatoare si planse. Deasemeni folosim la pregatire cele mai noi si performante softuri. La sfarsitul scolii inainte de inmanarea dosarului veti efectua testari pe echipamente similare D.R.P.C.I.V.

Pentru simplificarea formalitatilor in cadrul fiecarui sediu elevii vor putea efectua fisa medicala si testul psihologic. Deasemenea orele de legislatie se efectueaza in fiecare sediu.

About The Author

Related Posts